تعویض پنجره قدیمی

/تعویض پنجره قدیمی
تعویض پنجره قدیمی2019-06-18T17:04:35+00:00
طرح تعویض پنجره های قدیمی بدون هیچ نوع خرابی!

تعویض پنجره قدیمی

چگونه یک پنجره با کیفیت انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک پنجره دوجداره مناسب جهت تعویض پنجره قدیمی برای خانه و محل کارتان باید به چند مورد دقت کنید. شرکت در و پنجره دو جداره چهلستون  با معرفی مهم‌ترین موارد به شما در انتخاب یک پنجره دوجداره مناسب جهت تعویض پنجره قدیمی مشاوره خواهد داد، این موارد شامل: پروفیلپنجره دوجداره ، شیشه دوجداره ، یراق‌آلات ، نصب  و خدمات است.

پروفیل با کیفیت

وزن پروفیل

در انتخاب یک پروفیل مناسب و با کیفیت برای پنجره دوجداره جهت تعویض پنجره قدیمی ابتدا به وزن پروفیل توجه داشت وزن پروفیل در هر متر طول نشانه ضخامت لایه‌های بیشتر در پروفیل است و هر اندازه این ضخامت بیشتر باشد استقامت و عمیق بودن پروفیل هم بیشتر خواهد شد. عامل بعدی تعدادکانال‌های پروفیل است هر چه تعداد این کانال‌ها بیشتر باشد  استقامت و عایق‌ بودن پروفیل افزایش می‌یابد.

سطح پروفیل

یکی دیگر از مشخصه‌های کیفیت پروفیل است. سطح صاف و بدون خط و خش یکی از نشانه‌های پروفیل با کیفیت محسوب می‌شود.

عایق بندی و لاستیک های پروفیل:

عامل بعدی در انتخاب پروفیل مناسب عایق‌بندی و لاستیک‌های پروفیل است. لاستیک‌ها یا در زمان ساخت پروفیل روی آن نصب می‌شود و غیر قابل تعویض است و یا بعد از ساخت پنجره دوجداره که در این حالت آنها قابل تعویض هستند. استفاده از لاستیک‌هایی که در محل کارخانه ساخت در و پنجره دوجداره بر روی پروفیل‌ها بصورت دستی نصب می‌شوند یکی دیگر از موارد بسیار مهم در انتخاب برند پروفیل است. همچنین استفاده از لاستیک ای‌پی‌دی‌ام (EPDM) که از ارتجاع بالایی نیز برخوردار است نیز اهمیت دارد.

یکی دیگر از شاخص‌های پروفیل با کیفیت دارا بودن استانداردهای جهانی به ویژه استاندارد رال آلمان است.

شیشه:

یکی از راه‌های اصلی نفوذ سر و صدا از طریق لرزش و ویبراسیون روی سطح شیشه است. استفاده از شیشه‌های استاندارد در عایق کردن بسیار مهم است. در انتخاب یک شیشه مناسب برای تعویض پنجره دو جداره باید به ضخامت و اسپیسرهای شیشه توجه کنیم

شیشه‌هایی به ضخامت ۴،۵ و ۶ میلی که با توجه به درخواست مشتری مشخص می‌شود.  هر چه این ضخامت بیشتر باشد صداگیری بهتری صورت خواهد گرفت. همچنین با توجه به تحقیقات صورت گرفته توصیه می‌شود در شیشه‌های دوجداره، دو لایه ضخامت شیشه با یکدیگر تفاوت داشته باشد تا صداگیری بیشتری صورت گیرد.

عامل دیگری که در انتخاب شیشه مناسب برای پنجره دو جداره  و تعویض پنجره قدیمی مورد اهمیت است ، اسپیسر یا  قاب آلومینیوم بین دو شیشه  است که ضخامت آن از ۶ تا ۱۶ میل بوده و نسبت به ضخامت شیشه‌ها و پهنای جایگاه نصب شیشه انتخاب می‌شود. اسپیسر شیشه سیلیکاژل رطوبت‌گیر را داخل خود نگه می‌دارد و از روزنه‌هایی که در زیرش قرار دارد رطوبت ما بین دو شیشه توسط این سیلیکاژل جذب می‌شود.

مهم‌ترین نشانه شیشه صنعتی، یکپارچه بودن اسپیسرهاست به این معنا که اسپیسرها در گوشه کار به صورت خم باشند و هیچ گونه برشی در گوشه شیشه‌ها نباشد.

یراق آلات

یکی از مهم‌ترین اجزای در و پنجره دوجداره در تعویض پنجره قدیمی یراق‌آلات به شمار می‌روند. یراق‌آلات شامل؛ لولاها، دستگیره، قفل، زبانه‌ها و … می‌شوند.

لولاها: لولا مهمترین نقش را در یراق‌آلات ایفا می‌کند. چرا که لولاها تمامی وزن لنگه بازشو که حد متوسط بین ۳۰ تا ۷۰ کیلوگرم است را تحمل می‌کنند و در صورتی که از لولاهای استاندارد استفاده نشوداحتمال شکستن لولا بسیار بالاست و باعث به بار آمدن خسارات مالی و حتی جانی خواهد شد. استفاده از لولاهای تنظیمی به جای لولاهای ۷۰ با ۱۰۰ میلیمتری در ساخت در و پنجره الزامی بوده چرا که این نوع از لولاها (لولاهای تنظیمی) قادر خواهند بود تا وزن ۱۳۰ کیلوگرم را به راحتی تحمل کنند.

قفل: یکی دیگر از مهمترین قطعات در یراق‌آلات در و پنجره دوجداره  در تعویض پنجره قدیمی، قفل محسوب می‌شود. عدم استفاده از آلیاژ مناسب و استاندارد در ساخت این قطعه موجب از کار افتادن چرخ دنده‌ها و افزایش فشار بر روی دستگیره‌ها و همینطور باعث عدم حرکت فنر قفل(اسپانیولت) شده و در نتیجه باعث از کار افتادن درب و پنجره می شود.

دستگیره: در انتخاب یک دستگیره خوب به عنوان یکی از اصلی‌ترین یراق‌آلات در و پنجره دوجداره  برای تعویض پنجره قدیمی باید به نکات زیر توجه کرد.

 • بلند بودن اهرم دستگیره که باعث وارد آمدن فشار کمتر به دستگیره و اسپانیولت شده و باز و بسته کردن در و پنجره را آسان می‌کند. همچنین استفاده از دستگیره با اهرم توپر موجب کارکرد بهتر آن می‌شود.
 • صفحه اصلی دستگیره  که اگر دارای ضخامت غیر استاندارد و از جنس نامرغوب باشد باعث شکسته شدن دستگیره می‌شود.
 • شفت چهار پهلوی دستگیره در و پنجره دوجداره که اگر از آلیاژ مرغوب ساخته نشده باشد در هنگام فشار زیاد، باعث هرز شدن دستگیره خواهد شد.
 • فنر درب و پنجره دوجداره  در تعویض پنجره قدیمی نیز باید از جنس مرغوب باشد تا در حالت ۹۰ درجه عملکرد اهرم تغییر نکند.
 • زوارهای جای پیچ دستگیره در تعویض پنجره قدیمی باید از مقاومت کافی برخوردار باشد که دچار شکستگی نشود.
سیلندر: یکی دیگر از یراق‌آلات در و پنجره دوجداره سیلندرها هستند. بهترین نوع سیلندر از جنس برنج همراه با روکش آلومینیوم تهیه می‌شود. نوع سیلندر مصرفی بستگی به سایز و آکس و نوع پروفیل در و پنجره دارد..

زبانه : طراحی زبانه در هر دو مدل کوتاه و بلند باید طوری باشد که در موقع باز و بسته شدن در و پنجره زبانه در جای خود قرار گیرد و از فشار به روی لولاها جلوگیری کند.

نصب درب و پنجره دوجداره:

نصب پنجره‌های دو جداره  در تعویض پنجره قدیمی هم یک مرحله مهم در داشتن پنجره با کیفیت است چرا که بعد از انتخاب و ساخت یک پنجره خوب، نصب صحیح و دقیق پنجره  در تعویض پنجره قدیمی می‌تواند مراحل قبلی را تکمیل کند. شرکت در و پنجره دو جداره چهلستون برای کسب بهترین نتیجه یک پکیج کاربردی نصب به شما ارائه خواهد داد.

نکات نصب و تعویض پنجره های قدیمی

 • ایجاد بادخور جهت تزریق مواد درزبندی، تراز کردن قاب و جلوگیری از تحت فشار بودن پنجره دوجداره در تعویض پنجره قدیمی
 • تعداد فاصله سوراخ‌های نصب از یکدیگر که بستگی به عرض و ارتفاع پنجره‌های دوجداره دارد:
 • فاصله پیچ‌های نصب از هم نباید بیشتر از ۷۰ سانتیمتر باشد
 • فاصله سوراخ‌های نصب در پروفیل سفید از گوشه جوش قاب و کنار پروفیل میانی ثابت ۱۵ ساتیمتر باشد
 • فاصله سوراخ‌های نصب در پروفیل لمینیت از گوشه جوش قاب و کنار پروفیل میانی ثابت ۲۵ سانتیمتر باشد.
 • تراز و شاقول کردن قاب پنجره
 • استفاده از درپوش شیار تخلیه در نمای بیرون در تعویض پنجره قدیمی
 • استفاده از فیلر بین قاب و محل نصب با فاصله دو سانتیمتر از پیچ نصب جهت جلوگیری از تغییر شکل و خمیدگی قاب
 • بررسی نهایی مواد درزبندی از نظر کیفی( هوابندی، آب‌بندی،تمیزکاری)
 • جداسازی لیبل پشت پروفیل قبل از شیشه‌گذاری و بلافاصله نظافت پروفیل با یک دستمال مرطوب
 • قرار دادن پل زیر فیلر قبل از فیلرگذاری شیشه در تعویض پنجره قدیمی
 • فیلرگذاری شیشه‌های لنگه بازشو مطابق با کاتالوگ فنی
 • بررسی نهایی پنجره‌ها از نظر رگلاژ، درزبندی، کیپ شدن لنگه بازشو در تمامی اضلاع در تعویض پنجره قدیمی
 • تنظیم صورتجلسه تحویل با مشتری

راه های ارتباط با پیام

مجموعه پنجره دوجداره پیام بمدیریت آقای رحیمی با سه دهه تجربه در خدمت شما عزیزان

آدرس: لنگرود، جاده چمخاله، بعد از میدان امام حسن مجتبی پنجره دوجداره پیام

شماره ثابت: 42520226-013

شماره همراه: 09111403114