درب و پنجره آلومینیومی

/درب و پنجره آلومینیومی
درب و پنجره آلومینیومی2019-06-01T16:31:21+00:00
پنجـره دوجـداره آلـومینیومـی (Aluminuim window)

در دهه ی اخیر نوع جدیدی از پروفیل جهت تولید درب و پنجره دوجداره آلومینیومی به صورت اختصاصی و با محاسبات دقیق فنی- مهندسی توسط متخصصین و مهندسین  صنعت درب و پنجره دوجداره آلومینیومی طراحی گردید که علی رغم ظرافت زیبایی و دوام بدلیل طراحی خاص مهندسی سبک می باشد و به سبب استفاده از قطعات و یراق آلات مخصوص در پنجره دوجداره آلومینیومی نیازی به تقویت با آرماتور ندارد. امروزه سیستم های قدیمی مانند ST و کرنت که در گذشته متداول بود بدلیل نداشتنن هوابندی کامل و زیبایی از رده خارج شده و مشاوران معماران و مهندسین ساختمان جهت بهینه سازی مصرف سوخت صدا و زیبایی نما تاکید زیادی مبنی بر جایگزینی سیستم های جدید اختصاصی به جای این سیستم های قدیمی دارند. در سیستم های قدیمی مقاطع المان های عمودی وافقی درب و پنجره دوجداره آلومینیومی با هم متفاوت بود که در نتیجه روی زیبایی و هوابندی پنجره تاثیر بسزایی می گذاشت .

به طورکل آلومینیوم فلزی است قابل بازیافت، سبک ، بادوام ، مقاوم ، دوست دار محیط زیست و از نظر زیست محیطی سازگار با بدن انسان که به سبب ویژگی و قابلیت های خاص در زمان های طولانی مورد توجه قرار گرفته است بطوریکه هم اکنون در صنایع مختلفی همچون صنعت هواپیما سازی کابل های برق ، تولید ورق های کامپوزیت درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ساختمان و نماهای شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پروفیل پنجره دوجداره آلومینیومی: 

پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پروفیل‌های پنجره آلومینیومی Thermal break  (با شکست حرارتی) پروفیل‌هایی هستند که از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که به وسیله تیغه‌های پلی‌آمید به هم متصل می‌شوند، تشکیل شده‌اند.پلی‌آمید خواص مکانیکی خود را در حرارت‌های بالا و در برابر مواد شیمیایی و آب و اشعه یو وی حفظ می‌کند. بالا بودن استحکام و طول عمر بالا از دیگر مزایای تیغه‌های پلی‌آمید هستند. تیغه پلی آمید در پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر می‌شود. نتیجه استفاده از پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس است.

پروفیل پنجره آلومینیومی نرمال

پروفیل‌های پنجره آلومینیومی نرمال، پروفیل‌های پنجره آلومینیومی با همه ویژگی‌های ذکر شده درباره آلومینیوم است که فاقد قطعات پلی‌آمید است و در مقایسه با نوع ترمال ویژگی‌های عایق بودن را کمتر داراست. همچنین استقامت کمتری در مقایسه با پروفیل‌های پنجره آلومینیومی ترمال بریک دارند.

ویـژگی‌های پنجـره  آلـومینیومـی

مقاومت:

پنجره آلومینیومی فریم آلومینیومی مقاوم‌تر از فریم‌های ساخته شده از چوب‌های و یا آهن و یو‌پی‌وی‌سی و همچنین ارزان‌تر است. و میزان انقباض و انبساط کمتری در مقایسه با متریال نام‌برده داراست. همچنین پنجره آلومینیومی در مقابل تغییر رنگ و تابش آفتاب وبارش باران و آلودگی هوا و گرد و غبار مقاوم است و غیر قابل اشتعال است. پنجره آلومینیومی از نظر مقاومت در برابر رطوبت، در و پنجره دوجداره آلومینیومی قابل رقابت با فولاد ضد زنگ و یا فایبرگلاس است. در و پنجره دوجداره آلومینیومی عایق صوتی و حرارتی مناسبی هم محسوب می‌شوند. پنجره دوجداره آلومینیومی تا ۶۰ درصد در مقابل گرما و سرما عایق حرارتی هستند.  همه این عوامل باعث می‌شود طول عمر پنجره آلومینیومی افزایش پیدا کند و همین عوامل، تفاوت قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی را با پنجره دوجداره UPVC به صرفه می‌کند.

اکثر فریم‌های آلومینیومی با پوششی از اکسید به فروش می‌رسند. این پوشش قادر به از بین بردن مشکل خوردگی و سوراخ شدن فریم می‌شود که موجب می‌شود فریم پروفیل نسبت به رطوبت، ایمن شود. لذا در و پنجره آلومینیومیانتخابی ایده‌آل برای درهای بیرونی است که باید در برابر شرایط آب و هوایی خارجی مقاومت کنند. همچنین چارچوب در‌های چوبی در مقابل رطوبت ایمن نیست و در فلزی نیز دچار خش و خوردگی می‌شود.

قدرت پنجره دوجداره آلومینیومی:

با توجه به استحکام کششی بیشتر، قاب آلومینیومی نازک‌تر در مقایسه با دیگر فریم‌ها، درب محکم‌تری را فراهم می کند. وزن پنجره آلومینیومی یک سوم پنجره‌های آهنی است.همچنین نسبت وزن به استحکام استثنایی است.

نصب آسان پنجره دوجداره  آلومینیومی:

درب و پنجره دوجداره آلومینیومی بسیار سبک‌تر از فریم درهای معمولی است. سبک وزن بودن طبیعی این درها نصب آن را آسان‌تر می‌کند.

حفظ و نگهداری آسان:

نگهداری و حفاظت از در و پنجره دوجداره آلومینیومی راحت است. چنین فریم‌هایی را می توان به طور مرتب با اسفنج مرطوب پاک کرد. معمولا نیازی به نقاشی‌های منظم و یا رنگ‌آمیزی برای حفظ ظاهر سطح آلومینیوم وجود ندارد.

 زیبایی و تنوع رنگی:

در و پنجره‌های آلومینیومی تنوع بسیار بالایی در رنگ‌آمیزی دارند همچنین در پنجره‌های آنادایز شده از زیبایی بالایی برخوردار هستند.

مقایسه پنجره دوجداره آلومینیومی با پنجره دوجداره UPVC

مزایای استفاده از پنجره دوجداره UPVC

اگر به دنبال شیشه‌های دوجداره و سه جداره برای عایق‌بندی ساختمان خود هستید پنجره دوجداره UPVC گزینه خوبی برای شما هستند. برخی از مزایای این پنجره‌ها:

این پنجره‌ها عایق خوبی برای حرارت محسوب می‌شوند، می‌توانید با این انتخاب در هزینه‌های حرارتی خود در تابستان و زمستان صرفه‌جویی کنید.

  • پنجره دوجداره UPVC به سرعت و آسان، نصب می‌شوند. 
  • Upvc دارای طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی است؛ طرح چوب، لمینیت و رنگ‌آمیزی متنوع به شما امکان طراحی و انتخاب بیشتری خواهد داد.
  • قیمت پنجره دوجداره UPVC در مقایسه با پنجره دوجداره UPVC ارزانتر است.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره آلومینیوم

  • آلومینیوم متریال قویتری در مقایسه با پنجره دوجداره upvc است به این معنا که پنجره دوجداره آلومینیومی  با ظاهر باریکتر می‌تواند با توجه به فریم‌های مختلف سطح بالایی از شیشه را تحمل می‌کند. به همین دلیل در ساختمان‌های تجاری و اداری بسیار محبوب است. همچنین برای پنجره‌های وسیع در خانه گزینه مناسبی است.
  • پنجره دوجداره آلومینیومی سازگار با محیط زیست هستند. به گونه‌ای قابل بازیافت هستند که آلومینیوم بازیافت شده بسیار با کیفیت است.
  • آلومینیوم انعطاف‌پذیری بیشتری در مقایسه باپنجره دوجداره upvc داراست.
  • طیف رنگ‌های موجود در آلومینیوم شگفت‌انگیز است و امکان انتخاب را برای شما فراوان کرده است.
  • با توجه به آزمایش‌های متعددی که روی آلومینیوم انجام گرفته است این ماده مقاومت بسیار بالایی در شرایط خاص جوی داراست.

راه های ارتباط با پیام

مجموعه پنجره دوجداره پیام بمدیریت آقای رحیمی با سه ده تجربه در خدمت شما عزیزان

آدرس: لنگرود، جاده چمخاله، بعد از میدان امام حسن مجتبی پنجره دوجداره پیام

شماره ثابت: 42520226-013

شماره همراه: 09111403114